DBA با رویکرد مشاور حقوقی

User Avatar
.
(0 بررسی)
90,000,000 ﷼
مشاوره دی بی

مشاوره حقوقی موضوعی تخصصی است که برای هر فرد حقیقی یا شرکت یا سازمان خصوصی و دولتی از الزامات ضروری است. چراکه می‌تواند از ایجاد ضررهای مالی و زمانی یا مشکلات در محاکم قضایی و تضییع حقی جلوگیری نماید. تصمیمات مدیران مسئولیت‌های کیفری، حقوقی، جزایی و انتظامی را به دنبال دارد. لذا مدیران حرفه‌ای حتماً در تنظیم آیین‌نامه‌ها، انعقاد قراردادهای داخلی و خارجی، رسیدگی و پیگیری پرونده‌های حقوقی و دعاوی اداری و استخدامی، شرکت در جلسات دادرسی و دفاع از حق سازمان، ارائه مشاوره حقوقی به کارکنان، انجام امور حقوقی مربوط به مناقصه و مزایده و … از مشاوره حقوقی بهره می‌گیرند. بسیاری از امور حقوقی هستند که در دانشگاه‌ها تدریس نمی‌شوند و زمینه کاری آن نیز در انحصار دارندگان پرونده وکالت نمی‌باشد و دارای بازار کار بسیار خوب و پردرآمدی است. مسائل مربوط به حقوق کار و تأمین اجتماعی، دادرسی مالیاتی، داوری حقوقی، تنظیم قراردادها و اسناد تجاری، تعیین تکلیف اراضی فاقد سند، امور حسبی و انحصار وراثت، ثبت شرکت‌ها و مالکیت فکری، دعاوی در قراردادهای پیمانکاری، لایحه نویسی قضایی، … ازجمله موارد پرکاربرد حقوق می‌باشند.
دوره DBA مشاوره حقوقی ویژه فارغ‌التحصیلان کلیه گرایش‌های رشته حقوق (و رشته‌های مرتبط) با سوابق کاری مرتبط، وکلا و مشاوران حقوقی برگزار می گردد. در این دوره دروس به‌صورت کاربردی و متناسب با نیاز بازار کار و با همکاری قضات مجرب، وکلای با سابقه و اساتید دانشگاه ارائه می‌گردد.
در پایان دوره دانش‌پذیران گواهینامه (DBA) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت می نمایند که نشان‌دهنده شایستگی حرفه‌ای آنان برای همکاری با شرکت‌ها و سازمان ها می‌باشد.

سرفصل:

حقوق کار و بیمه تأمین اجتماعی
دعاوی حقوقی
اسناد تجاری و دعاوی مربوط به آن
ثبت شرکت‌ها و مالکیت فکری
داوری حقوقی
مدیریت ادعا در قراردادهای پیمانکاری
برندینگ شخصی
احکام معاملات املاک و مستغلات

دادرسی مالیاتی و نحوه دفاع در مراجع مالیاتی
دعاوی کیفری
اصول تنظیم قراردادها
جرائم اینترنتی
آشنایی با حقوق ثبت‌اسناد و املاک
خانواده و امور حسبی
لایحه نویسی

مخاطبین

فارغ‌التحصیلان کلیه گرایش‌های رشته حقوق، الهیات و معارف اسلامی .
نمایندگان و کارشناسان حقوقی سازمان‌ها و شرکت ها.
وکلا و مشاوران حقوقی.

توانمندی فارغ التحصیلان

تنظیم اسناد تجاری و قراردادها.
تنظیم لوایح موردنیاز دعاوی.
انجام امور حقوقی و ثبتی مربوط به معاملات املاک و مستغلات.
انجام امور ثبت شرکت‌ها و مالکیت فکری.
انجام امور حقوق کار و تأمین اجتماعی.
تنظیم دادخواست برای موضوعات مربوط به خانواده.
انجام امور حسبی و انحصار وراثت.
انجام امور دادرسی مالیاتی.
ارائه مشاوره حقوقی به صاحبان کسب‌وکار.
تأسیس مؤسسه داوری حقوقی.

Claim Management در قراردادهای پیمانکاری و پروژه‌ها.

 

مزایا

اعطای گواهینامه DBA مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
مباحث کاملاً کاربردی (case Study) و منطبق بر نیاز بازار کار.
ایجاد مزیت رقابتی در کسب پرونده‌های حقوقی.
آشنایی با فرایندهای اجرایی در محاکم.
همکاری قضات، وکلا و اساتید مجرب در تدریس دوره.
معرفی به صاحبان کسب و کار به عنوان مشاور حقوقی حرفه ای.

پرسش و پاسخ

مخاطب DBA  مشاور حقوقی کیست ؟

سرفصل‌های این دوره کاملاً تخصصی بوده و مستلزم آشنایی با مباحث حقوقی است لذا فارغ‌التحصیلان رشته حقوق دانشگاه‌ها ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی ،مشاورین حقوقی شرکت‌ها و سازمان‌ها، وکلا و کارآموزان وکالت، سردفتری و رشته‌های مرتبط فقه و حقوق اسلامی  می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

دوره DBA مشاور حقوقی چه مزایای دارد ؟

DBA (DOCTORATE OF BUSSINESSA)DMINISTRY در آموزش عالی به‌عنوان بالاترین مدرک شایستگی حرفه‌ای بوده  و گواهینامه پایان دوره آن مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می‌باشد. این دوره بر اساس نیازسنجی به‌عمل‌آمده از بین دانش‌آموختگان حقوق توسط اساتید مجرب و با همکاری قضات و وکلای دادگستری طراحی گردیده است به‌گونه‌ای که با نیازمندهای واقعی بازار کار حرفه‌ای تطابق زیادی دارد لذا دانش‌آموختگان دوره ازلحاظ جایگاه ویژه حرفه‌ای و اجتماعی برخوردار می‌باشند.

دوره DBA مشاور حقوقی با رشته حقوق در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها تفاوتی دارد ؟

سرفصل‌های دوره DBA مشاور حقوقی به‌صورت کاملاً کاربردی می‌باشد شامل سرفصل‌های دانشگاهی نمی‌شود. حتی شیوه برگزاری کلاس و نحوه ارائه مطالب نیز با دانشگاه متفاوت است. رشته‌های حقوق در سطح تحصیلات تکمیلی به مباحث پژوهشی و دانشی و تحقیقاتی تأکیددارند ولی در دوره DBA مباحث کاربردی متناسب با نیاز بازار کار و مراجعین به دفاتر حقوقی و مباحث حقوق مبتلابه جامعه و شرکت‌ها  سازمان‌ها ارائه می‌گردد. به‌عنوان‌مثال مدیریت ادعا در قراردادهای پیمانکاری ،ثبت مالکیت فکری یا مباحث کاربردی حقوق کار و یا قانون تعیین تکلیف اراضی فاقد سند ،دادرسی مالیاتی و دادرسی تأمین اجتماعی و….مباحثی هستند که در دانشگاه‌ها به آن‌ها پرداخته نمی‌شود ولی کاملاً مشاغل و کسب‌وکارها و افراد جامعه با آن مواجه هستند ونیاز به اخذ خدمات مشاوره تخصصی دارند و برای آن نیز حق الزحمه های خوبی پرداخت می‌گردد.

دوره‌های DBA مشاور حقوقی در چه مراکزی برگزار می‌گردد؟

دوره‌های DBA مشاور حقوقی صرفاً در مؤسسات آموزش عالی آزاد  که مجوز برگزاری دوره را از وزارت علوم تحقیقات و فناوری اخذ نموده باشند برگزار می‌گردد و سایر مؤسسات آموزشی از سایر دستگاه‌ها مجوز برگزاری چنین دوره‌ای را در سطح آموزش عالی ندارند. موسسه آموزش عالی آزاد دانش‌پژوهان یکی از معدود مراکز رسمی و معتبر مجری این دوره در سطح کشور می‌باشد.

طول دوره DBA حقوقی چقدر است ؟

طول دوره DBAمشاور حقوقی بین 9ماه تا یک سال می‌باشد و زمان برگزاری کلاس‌ها در پایان هفته‌ها برنامه‌ریزی گردیده است.

امکان ثبت‌نام دوره برای داوطلبان شهرستانی وجود دارد ؟

بله کلیه علاقه‌مندان واجد شرایط شرکت در دوره می‌توانند در دوره ثبت‌نام نمایند برای داوطلبان سایر استان‌ها خدمات خوابگاهی معرفی می‌گردد.

آیا امکان ثبت‌نام گروهی در این دوره وجود دارد ؟

بله، همکاران حقوق در یک زمینه تخصصی ،دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان هم‌دانشگاهی و…. می‌توانند به‌صورت گروهی اقدام به ثبت‌نام نمایند که بنا به نیاز ایشان امکان ارائه گرایش تخصصی در برگزاری دوره وجود دارد.

تصویر گواهینامه

مقالات مفیدی که در این خصوص می توانید مطالعه کنید

شوخی با حقوق

ویژگی های دوره

  • درس 0
  • آزمونها 0
  • مدت زمان 1 سال
  • سطح مهارت همه سطوح
  • زبان فارسی
  • دانشجویان 0
  • گواهی نامه بله
  • ارزیابی بله

نظرات

میانگین امتیاز

0
0 امتیاز

جزئیات امتیاز

5 Stars
0%
4 Stars
0%
3 Stars
0%
2 Stars
0%
1ستاره
0%
90,000,000 ﷼

نظرات شما برایمان مهم است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.