داستان ما

مهارت آفرینی - کارآفرینی - ارزش آفرینی

موسسه آموزش عالی آزاد دانش پژوهان در سال 1384 با هدف برآوردن نیازهای آموزشی به عنوان یکی از مراکز آموزشی با مجوز قطعی شماره 24/115 مورخ 18/11/84 وزارت علوم تحقیقات و فناوری فعالیت خود را آغاز نموده و در حال حاضر در استان اصفهان پیشرو می باشد.

این مجموعه آموزشی با هدف مهارت آموزی و کارآفرینی بعنوان پلی میان دانشگاه و صنعت و بازارکار ایفای نقش می کند.

برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی به منظور افزایش مهارت های فردی در جهت اشتغال زایی از اهداف اصلی مجموعه دانش پژوهان است.

آنچه امروز پیش روی شماست ثمره کوشش فراوان کسانی است که طی این سالها دست دوستی خویش را به نشانه یافتن همراه دراز کرده اند تا بتوانند فرداهای بهتری بیافرینند.

سؤالات پر تکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توان یک دوره را بگذراند چقدر است؟

طول دوره، بستگی به ساعت دوره و روزهای برگزاری آن در هفته متغیر می باشد.

آیا با ثبت نام در دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟

خیر؛ شما با ثبت نام در دوره می توانید از خدمات آموزشی دوره استفاده کنید. پس از طی نمودن دوره و کسب نمره قبولی و تکمیل مدارک، گواهی نامه پایان دوره به نام شما صادر خواهد شد.

آیا گواهینامه پایان دوره برای ارایه به کلیه ی ارگانهای داخل و خارج از کشور مورد قبول است؟

از انجا که مدارک این موسسه مورد تایید وزارت علوم است همه ی انها برای کلیه ی ارگانهای داخلی قابل قبول و برای خارج از کشور قابل ترجمه می باشد. گواهینامه ها دارای کد رجیستری و قابل استعلام می باشد.

آیا گواهینامه پایان دوره را دانشپذیر می تواند خودش به دارالترجمه ببرد؟

بله. موسسه نیز می تواند در این زمینه به دانشپذیر کمک نماید.

چرا استقبال از دوره های مهارتی کوتاه مدت رو به افزایش است؟

کاربردی و متناسب بودن سرفصل های دوره با نیاز بازار کار

حذف سرفصل های تئوری و غیر تخصصی دانشگاهی در آن و در نتیجه زمان و هزینه کمتر برای طی نمودن دوره

اشتغالزایی بالا در دانش آموختگان دوره های مهارتی

ارتباط با شبکه متخصصین و فعالان حرفه

آیا گواهینامه های دوره عالی آزاد معادل لیسانس یا فوق لیسانس است؟

خیر، گواهینامه دوره های عالی آزاد معادل هیچ مدرک رسمی دانشگاهی همچون کارشناسی و کارشناسی ارشد نیست ، اما به عنوان یک دوره آموزشی کوتاه مدت و مهارتی بسیار معتبر و قابل ارائه می باشد.

این گواهینامه ها چه کاربردی دارد؟

گواهینامه های پایان دوره نشان دهنده مهارت شما در آن زمینه تخصصی و برای تهیه رزومه حرفه ای لازم می باشد. این گواهینامه در مواردی چون استخدام ، ارتقای شغلی ، مهاجرت و … بسیار کاربردی است. این گواهینامه ها قابلیت ترجمه رسمی با مهر و تایید وزارت امور خارجه را دارا می باشد.

اعتبار گواهینامه های پایان دوره چقدر است ؟

گواهینامه هایی که در پایان دوره های آموزشی به دانش پذیران اعطا می گردد ، بسیار معتبر بوده و مورد تایید وزرات علوم ، تحقیقات و فناوری می باشد ، به طوریکه این گواهینامه ها تماماً توسط وزارت علوم ، مهر و تایید می گردد و معتبرترین گواهینامه آموزشی در سطح کشور محسوب می شود .

آیا امکان پرداخت شهریه به صورت اقساطی هم وجود دارد ؟

بله. امکان پرداخت شهریه به صورت اقساطی امکان پذیر است و از طریق مراجعه به واحد مالی می توانید اقدام کنید.

اهداف مؤسسات آموزش عالی آزاد چیست؟

مؤسسات آموزش عالی آزاد باهدف افزایش سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگانی که فاقد تجربه اجرایی می‌باشند، نسبت به برگزاری دوره‌های مهارتی اقدام می‌کند.

مراکز و مؤسسات آموزش عالی آزاد به‌قصد ارتقای دانش کار و ایجاد مهارت‌های متناسب با حوزه فعالیت شغلی افراد تأسیس‌شده است.

دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی کاربردی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می‌شود.

در حال حاضر دفتر آموزش‌های غیردولتی وزارت علوم مسئولیت برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، پشتیبانی‌های کارشناسی، عملیاتی، اطلاعات و سیاست‌گذاری‌های کلان و نیز نظارت و ارزشیابی مراکز و مؤسسات آموزش عالی آزاد را بر عهده دارد. هدف دانشگاه جامع فراهم آوردن موجباتی است که مشارکت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی را برای آموزش نیروی انسانی متخصص و موردنیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور می‌باشد به‌نحوی‌که دانش‌آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آن‌ها محول می‌شود. دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.

منظور از آموزش‌های تک پودمان چیست؟

مجموعه‌ای از آموزش‌های مهارتی است که در قالب چند درس، توانمندی‌های یک یا چند نقش شغلی را پوشش می‌دهد. حداقل زمان آموزش آن 150 و حداکثر آن 480 ساعت است و می‌تواند به‌صورت تمام‌وقت، نیمه‌وقت و پاره‌وقت اجرا شود.

آموزش‌های تکمیلی بین سطوح تحصیلی چیست؟

دوره‌های آموزش عالی تکمیلی بین سطوح تحصیلی دوره‌های کوتاه‌مدتی هستند که در بین مقاطع تحصیلی آموزش عالی به‌منظور ارتقای بهره‌وری نیروی کار، افزایش دانش و مهارت، ارتقا شغلی و حرفه‌ای مطابق با فناوری روز، در شروع و یا حین کار در محیط کار، کارگاه و یا مراکز آموزش ارائه می‌شود. این آموزش‌ها در قالب پودمان یا بسته‌های آموزشی طراحی و اجرا می‌شود.

این دوره‌ها با اهداف زیر طراحی‌شده‌اند:

  1. افزایش مهارت و توانمندی نیروی انسانی و پاسخ گوئی سریع به نیازهای آموزشی مشاغل جامعه.
  2. کوتاه کردن زمان اجرای دوره‌های آموزشی و شتاب بخشیدن به روند تربیت نیروی انسانی کارآمد و کاهش هزینه‌های آموزش.
  3. افزایش انعطاف‌پذیری در ارائه آموزش‌های مهارتی متناسب با مقتضیات حوزه‌های شغلی، شرایط محیطی، بومی، آمایش سرزمین و متناسب با تفاوت‌های فردی فراگیران.
  4. افزایش انگیزه فراگیران با تجمیع دوره‌های کوتاه‌مدت و تبدیل آن به دوره‌های رسمی عالی.

آمادگی آزمون فراگیر پیام نور به چه دوره‌ای اطلاق می‌شود؟

به آموزش‌هایی اطلاق می‌شود که متقاضیان برای آمادگی و افزایش سطح دانش برای شرکت در آزمون‌های آمادگی فراگیر پیام نور نیازمند گذراندن آن می‌باشند. لازم به ذکر است سرفصل‌های هر رشته بر اساس مصوبات دانشگاه پیام نور در زمان ثبت‌نام این دوره‌ها به‌صورت رسمی اعلام‌شده و مؤسسه مجری موظف  به ارائه آموزش‌ها بر اساس سرفصل‌های ابلاغی از سوی دانشگاه پیام نور و سازمان سنجش می‌باشد.

آموزش‌های عالی کوتاه‌مدت مهارتی (عالی آزاد) به چه دوره‌هایی اطلاق می‌شود؟

به آموزش‌های غیررسمی اطلاق می‌شود که بر اساس نیاز متقاضیان برای ارتقاء شغلی شاغلان بخش‌های مختلف و همچنین دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها در ساعات آموزشی متنوع و سرفصل مشخص تدوین و به تصویب رسیده و تجمیع آن منجر به یک مقطع تحصیلی نخواهد شد و در پایان دوره به دانش‌آموختگان این دوره‌ها گواهی گذراندن دوره بدون استفاده از عناوین رسمی دانشگاه (مانند کاردانی، کارشناسی و … یا معادل آن‌ها) اعطاء می‌شود.